Najbolji dugoprugaši u 2018. godini

16091

I u 2018. godini ćemo nastaviti bilježiti najbolje rezultate polumaratonaca kroz našu Top 50 tabelu, dok ćemo maratonske finišere evidentirati u potpunosti.

Tabele će imati ista pravila i za tekuću godinu, a jedini kriteriji za ulazak u nju su rezultat i nastup pod bh. zastavom.

Za sljedeću, 2019. godinu, kad bi BiH trebala dobiti više AIMS certificiranih staza, adekvatno premjerenih i međunarodno priznatih, planiramo evidentirati rezultate samo sa tih trka, a u cilju da i naše tabele budu zasnovane na realnijim trkačkim postignućima i međunarodno priznatim rezultatima.

Ukoliko se pri evidenciji desi propust, molimo vas da nam javite na naš Facebook inbox ili na e-mail: mojetrcanje@gmail.com.

FINIŠERI - MARATON 2018. - ŽENE

Zadnje ažuriranje: 9. 12. 2018.
POZICIJAIME I PREZIMEGODIŠTEREZULTATMJESTO/DATUM
1.Amela Trožić1984.03:21:50Ljubljana/28.10.
2.Dijana Manđeralo1980.03:27:58Zagreb/14.10.
3.Hanifa Terzić1982.03:28:37Hamburg/29.4.
4.Jasmina Kavazović1996.03:35:50Ljubljana/28.10.
5.Alina Abdurahmanović1974.03:38:05New York/4.11.
6.Mirela Čučak03:41:29Ljubljana/28.10.
7.Selma Kukić1983.03:43:35Frankfurt/28.10.
8.Ivana Perlain Uzunović03:49:06Ljubljana/28.10.
9.Anela Muhtarević1981.03:50:56Berlin/16.9.
10.Elma Kablar1982.03:52:55Šonan/2.12.
11.Mela Zelenić03:55:30Frankfurt/28.10.
12.Jasmina Sinanović04:05:19Ljubljana/28.10.
13.Dragana Roljić1976.04:07:00Banjaluka/29.9.
14.Sanja Jovičić1975.04:08:26Banjaluka/29.9.
15.Naida Džigal04:08:57Beč/22.4.
16.Merima Pindžo04:12:26Istanbul/11.11.
17.Leontina Jurić04:12:58Ljubljana/28.10.
18.Amela Tuzlak1973.04:17:13Berlin/16.9.
19.Suzana Toplić Berberović1969.04:17:58Moskva/23.9.
20.Nermina Pločo04:23:27Ljubljana/28.10.
21.Samira Špago04:25:19Moskva/23.9.
22.Suada Tabaković04:28:48Ljubljana/28.10.
23.Snježana Samardžić04:28:54Ljubljana/28.10.
24.Selma Mehmedagić04:30:07Moskva/23.9.
25.Šemsa Gačić04:32:44Moskva/23.9.
26.Selma Brčić1984.04:35:41Beč/22.4.
27.Dajana Džindo04:37:41Prag/6.5.
28.Ljiljana Tasić1966.04:41:16Banjaluka/29.9.
29.Sanja Pozderović1973.04:54:47Banjaluka/29.9.
30.Bedrana Kaletović04:55:46Moskva/23.9.
31.Nudžejma Softić04:56:29Moskva/23.9.
32.Ivana Matić05:03:37Novi Grad/27.5.
33.Marijana Terzić05:05:01Novi Sad/23.6.
34.Anja Janković05:11:43Beograd/21.4.
35.Edina Čović05:19:56Ljubljana/28.10.
36.Elsa Ćatić Šakić05:21:33Malaga/9.12.
37.Amra Ćatović05:51:11Moskva/23.9.
38.Radmila Đukanović05:59:51Novi Grad/27.5.
39.Senka Resić06:42:25Berlin/16.9.

FINIŠERI - MARATON 2018. - MUŠKARCI

Zadnje ažuriranje: 9. 12. 2018.
POZICIJAIME I PREZIMEGODIŠTEREZULTATMJESTO/DATUM
1.Amir Šabić1988.02:52:33Frankfurt/28.10.
2.Alija Imamović1996.02:54:53Podgorica/28.10.
3.Davor Vidović1991.02:55:01Banjaluka/29.9.
4.Milovan Stojanović1962.03:00:03Banjaluka/29.9.
5.Dalibor Jovičić1975.03:03:09Zagreb/14.10.
6.Ersan Bijedić1980.03:04:38Zagreb/14.10.
7.Mladen Stevanović1987.03:05:44Ljubljana/28.10.
8.Krešimir Parlov1986.03:08:10Zagreb/14.10.
9.Alen Raonić1984.03:11:20Ljubljana/28.10.
10.Nenad Škorić1969.03:11:30Banjaluka/29.9.
11.Jasmin Pajević03:14:22Cazin/12.8.
12.Armin Škandrić1980.03:15:32Beč/22.4.
13.Mirzet Halilović1969.03:16:27New York/4.11.
14.Kenan Softić1975.03:16:32Frankfurt/28.10.
15.Elvedin Tunović03:16:32Frankfurt/28.10.
16.Vladimir Selec1967.03:17:40Rotterdam/8.4.
17.Drago Majdanac1966.03:17:53Beograd/21.4.
18.Branislav Pavić1979.03:19:05Boras/10.11.
19.Darko Plavšić1995.03:20:20Banjaluka/29.9.
20.Jovan Mićić1996.03:21:16Banjaluka/29.9.
21.Samir Mehmedović03:21:20Crikvenica/2.12.
22.Erdin Hastor1977.03:22:14Ljubljana/28.10.
23.Stefan Đukić03:22:56Jagodina/1.4.
24.Dejan Jakeljić1988.03:26:40Banjaluka/29.9.
25.Mahir Mujić1991.03:29:07Zagreb/14.10.
26.Mukir Gluhić1965.03:29:17Hamburg/29.4.
27.Milan Vučenović1985.03:29:43Banjaluka/29.9.
28.Nermin Palić1986.03:31:50Roth/1.7.
29.Amar Krilić1992.03:33:30Beč/22.4.
30.Zdravko Barić03:33:54Crikvenica/2.12.
31.Faruk Čolaković1985.03:35:26Ljubljana/28.10.
32.Rašid Haračić03:36:30Cazin/12.8.
33.Enes Ibrahimagić03:36:57Istanbul/11.11.
34.Admir Aleksić03:37:11Berlin/16.9.
35.Nermin Okanović1975.03:37:20Novi Grad/27.5.
36.Zdravko Mrđa1967.03:38:33Banjaluka/29.9.
37.Vedran Maksimović1988.03:39:54Banjaluka/29.9.
38.Gvozden Zolak03:40:30Ljubljana/28.10.
39.Đorđe Ćerić1995.03:41:28Banjaluka/29.9.
40.Aleksandar Raca1974.03:42:40Keln/7.10.
41.Vladimir Rosuljaš1985.03:42:42Zagreb/14.10.
42.Krešimir Sliško1965.03:43:09Zagreb/14.10.
43.Dino Šerer03:43:14Ljubljana/28.10.
44.Mirza Muratspahić03:43:16Crikvenica/2.12.
45.Ibrahim Ramić1983.03:43:41Podgorica/28.10.
46.Dejan Vidović03:43:51Ljubljana/28.10.
47.Amin Efendić03:45:21Beč/22.4.
48.Almir Panjeta03:45:41Ljubljana/28.10.
49.Mirza Aščić03:45:47Ljubljana/28.10.
50.Ivan Marijanović1980.03:46:47Zagreb/14.10.
51.Adem Đonko03:47:24Ljubljana/28.10.
52.Dražen Pezer03:50:20Ljubljana/28.10.
53.Bajro Kulovac1965.03:50:26Zagreb/14.10.
54.Darko Lončar03:51:04Ljubljana/28.10.
55.Denis Kovačević1989.03:51:29Budimpešta/7.10.
56.Adnan Džubur1987.03:52:11Budimpešta/7.10.
57.Mirza Šabić03:52:19Berlin/16.9.
58.Mario Knezović03:52:54Crikvenica/2.12.
59.Dalibor Nedimović1981.03:52:55Bratislava/8.4.
60.Kenan Hrustanović03:53:22Ljubljana/28.10.
61.Emir Gadžo03:54:02Rim/8.4.
62.Josip Škorić1960.03:54:03Zagreb/14.10.
63.Almir Sivić Softić03:54:06Ljubljana/28.10.
64.Vernes Avdić03:54:33Ljubljana/28.10.
65.Momčilo Risović1978.03:54:37Banjaluka/29.9.
66.Miloš Vejnović1985.03:54:37Banjaluka/29.9.
67.Demir Hadžimuratović03:54:41Barcelona/7.10.
68.Marijo Soldo03:54:45Ljubljana/28.10.
69.Radomir Mirković1960.03:56:32Banjaluka/29.9.
70.Samir Šabić03:57:18Cazin/12.8.
71.Đoko Bursać03:57:33Ljubljana/28.10.
72.Ante Mamić1979.03:58:07Zagreb/14.10.
73.Aleksandar Koščak1963.03:58:14Banjaluka/29.9.
74.Dražen Filipović1980.03:58:47Rim/8.4.
75.Mirnes Nuhanović03:59:07Beograd/21.4.
76.Hamza Parla1997.03:59:16Cazin/12.8.
77.Dražen Jovičić03:59:31Jagodina/1.4.
78.Mirza Bajrić1988.04:00:24Minhen/14.10.
79.Irfan Šljivo04:00:42Malaga/9.12.
80.Amer Krđalić04:00:45Ljubljana/28.10.
81.Zoran Dedić04:01:12Beograd/21.4.
82.Srđan Popić1975.04:02:46Banjaluka/29.9.
83.Jasmin Harbinja04:02:49Malaga/9.12.
84.Sanjin Halilović04:02:52Frankfurt/28.10.
85.Zoran Kutle1962.04:04:25Zagreb/14.10.
86.Samir Serdarević04:05:25Ljubljana/28.10.
87.Hamid Kantardžić04:05:29Ljubljana/28.10.
88.Sanin Džindo04:05:52Ljubljana/28.10.
89.Milivoje Radovanović04:07:01Beograd/21.4.
90.Ljubiša Čivčić1970.04:07:46Banjaluka/29.9.
91.Predrag Hrvaćanin1972.04:08:32Banjaluka/29.9.
92.Ljubo Trklja04:09:43Novi Sad/8.12.
93.Armin Mahmutović04:09:54Istanbul/11.11.
94.Senad Muminović1971.04:10:46Graz/14.10.
95.Tomislav Cvitanušić1971.04:11:56Boston/16.4.
96.Damir Zekić1984.04:12:15Atina/11.11.
97.Hamza Jatić04:12:25Istanbul/11.11.
98.Željko Kuprešak04:13:55Novi Grad/27.5.
99.Nenad Rakić04:13:56Novi Grad/27.5.
100.Rasim Muratspahić04:14:48Crikvenica/2.12.
101.Ahmet Reiz04:15:48Chicago/7.10.
102.Emir Kovačević04:15:53Frankfurt/28.10.
103.Asmir Klapuh1974.04:16:02Istanbul/11.11.
104.Nikola Frana04:16:07Ljubljana/28.10.
105.Aldin Abdagić04:16:25Ljubljana/28.10.
106.Sulejman Hadžić04:16:31Lisabon/14.10.
107.Boris Partalo04:16:57Istanbul/11.11.
108.Igor Majdanđić04:17:16Ljubljana/28.10.
109.Adnan Vatrenjak04:17:17Ljubljana/28.10.
110.Dejan Čugalj04:17:28Beč/22.4.
111.Haris Adilović04:18:04Ljubljana/28.10.
112.Slobodan Maksimović1967.04:18:08Banjaluka/29.9.
113.Enes Šuvakić04:18:50Frankfurt/28.10.
114.Danilo Vasiljević04:18:59Novi Grad/27.5.
115.Adnan Ćatović04:20:49Ljubljana/28.10.
116.Emir Hodžić04:21:07Barcelona/7.10.
117.Haris Fazlić04:21:35Rotterdam/8.4.
118.Adnan Pašić04:23:31Frankfurt/28.10.
119.Miloš Celić04:24:40Novi Grad/27.5.
120.Emin Šehić04:24:49Ljubljana/28.10.
121.Admir Karajčić04:24:50Ljubljana/28.10.
122.Ante Pavličević1984.04:24:51Podgorica/28.10.
123.Goran Jošić1987.04:24:59Atina/11.11.
124.Adnan Hujdur04:27:31Istanbul/11.11.
125.Milan Puzić1994.04:27:33Banjaluka/29.9.
126.Samir Ovčina04:28:54Moskva/23.9.
127.Nenad Milekić04:28:58Cazin/12.8.
128.Rasim Junuzović04:29:51Cazin/12.8.
129.Sead Šahinpašić04:30:43Moskva/23.9.
130.Igor Miljatović04:30:49Banjaluka/29.9.
131.Mak Mijatović1986.04:30:49Atina/11.11.
132.Zoran Sobot1961.04:30:50Banjaluka/29.9.
133.Vedran Šimunović1991.04:31:31Atina/11.11.
134.Edin Gadžo04:32:01Ljubljana/28.10.
135.Denis Mitrović1982.04:32:03Banjaluka/29.9.
136.Amer Demirović04:33:17Ljubljana/28.10.
137.Nebojša Kljunić1982.04:33:26Banjaluka/29.9.
138.Nenad Bunčić1977.04:34:37Banjaluka/29.9.
139.Haris Mehmedović04:35:06Hamburg/29.4.
140.Mladen Jerinić1993.04:35:50Zagreb/14.10.
141.Dario Šokčević1999.04:36:37Novi Sad/14.10.
142.Boris Katalinić04:36:55Ljubljana/28.10.
143.Emir Smajić04:38:30Ljubljana/28.10.
144.Siniša Perić04:39:08Novi Grad/27.5.
145.Mijo Perica04:39:28Istanbul/11.11.
146.Samir Kavazović04:39:30Istanbul/11.11.
147.Ajdin Mehić04:41:38Ljubljana/28.10.
148.Radovan Bajčetić04:45:21Frankfurt/28.10.
149.Milan Bartolić04:46:15Banjaluka/29.9.
150.Samir Skrobo04:46:51Ljubljana/28.10.
151.Željko Vrbovčan04:47:05Novi Grad/27.5.
152.Milan Stupar04:47:22Novi Grad/27.5.
153.Milan Mršić04:47:23Novi Grad/27.5.
154.Azur Ćušković04:47:34Beč/22.4.
155.Dragan Rabota04:48:44Beograd/21.4.
156.Muhamed Kauković04:48:45Cazin/12.8.
157.Tomislav Kljajić04:49:30Podgorica/28.10.
158.Vuk Injac04:49:38Beč/22.4.
159.Neven Boroja04:50:23Novi Grad/27.5.
160.Leopold Dankić04:50:32Zagreb/25.8.
161.Neir Ušanović04:50:55Ljubljana/28.10.
162.Stanko Čolak04:53:04Ljubljana/28.10.
163.Vedad Palić04:53:10Cazin/12.8.
164.Eldar Osmančević04:54:57Plitvice/3.6.
165.Suad Suljić04:55:32New York/4.11.
166.Goran Kahvedžić05:01:17Ljubljana/28.10.
167.Elvir Kurić05:01:52Istanbul/11.11.
168.Vedran Pušić1981.05:02:46Istanbul/11.11.
169.Goran Ćorić05:02:48Istanbul/11.11.
170.Mirza Ibrahimović05:04:48Ljubljana/28.10.
171.Đorđe Skoko05:05:40Istanbul/11.11.
172.Stjepan Pavličević05:06:07Rotterdam/8.4.
173.Jadranko Alilović05:07:00Stockholm/2.6.
174.Nenad Tošović05:07:56Istanbul/11.11.
175.Drago Zovko05:09:51Ljubljana/28.10.
176.Milenko Milinković05:11:07Novi Grad/27.5.
177.Emir Nišić05:11:08Beč/22.4.
178.Danijel Malić1984.05:14:17Atina/11.11.
179.Yahia Ali05:18:22Moskva/23.9.
180.Nedžad Ramić05:18:34Istanbul/11.11.
181.Adis Hodžić05:18:36Istanbul/11.11.
182.Admir Kevrić05:19:58Istanbul/11.11.
183.Vladimir Mirić05:20:27Beograd/21.4.
184.Vicentija Kikić05:22:04Beograd/21.4.
185.Haris Abdurahmanović05:23:01Beč/22.4.
186.Meho Kličić05:28:26Cazin/12.8.
187.Nebojša Kovačević1982.05:28:49Atina/11.11.
188.Haris Šabanović05:35:33Istanbul/11.11.
189.Velimir Gavran05:36:57Istanbul/11.11.
190.Sedin Šišić05:40:52Cazin/12.8.
191.Elvir Kadrić05:46:58Istanbul/11.11.
192.Samir Mirvić05:47:10Istanbul/11.11.
193.Arnel Šarić05:53:16Beograd/21.4.
194.Adnan Hadžiahmetović05:55:29Istanbul/11.11.

TOP 50 - POLUMARATON 2018. - ŽENE

Zadnje ažuriranje: 5. 11. 2018.
POZICIJAIME I PREZIMEGODIŠTEREZULTATMJESTO/DATUM
1.Lucia Kimani1980.01:17:39Mostar/24.3.
2.Jelena Kosić1986.01:29:27Tuzla/21.7.
3.Amela Trožić1984.01:30:10Gradiška/8.4.
4.Dijana Manđeralo1980.01:31:15Rama/2.9.
5.Evelina Marić1989.01:31:54Ljubljana/28.10.
6.Marija Lesko01:34:08Mostar/24.3.
7.Jasmina Kavazović1996.01:35:34Mostar/24.3.
8.Hanifa Terzić1982.01:36:51Split/25.2.
9.Ivana Perlain Uzunović1975.01:37:46Mostar/24.3.
10.Tijana Gligić Kosić01:37:58Ljubljana/28.10.
11.Alma Hrnjić1997.01:40:06Metković/4.11.
12.Melisa Delalić01:41:51Osijek/7.4.
13.Neira Odobašić1989.01:41:58Split/25.2.
14.Anela Muhtarević01:42:13Banjaluka/12.5.
15.Alina Abdurahmanović01:42:26Tuzla/21.7.
16.Merima Pindžo01:43:20Mostar/24.3.
17.Mirela Čučak01:43:25Sarajevo/16.9.
18.Ana Perić01:44:01Mostar/24.3.
19.Nikolina Angirević01:44:39Banjaluka/12.5.
20.Vanja Šabanac01:44:42Mostar/24.3.
21.Dragana Roljić1976.01:45:47Gradiška/8.4.
22.Zana Ibrić1986.01:45:50Split/25.2.
23.Selma Kukić1983.01:46:22Rama/2.9.
24.Danijela Tešanović1974.01:46:40Banjaluka/12.5.
25.Elma Kablar1982.01:47:44Chiba/21.1.
26.Sabrija Selimović01:49:02Dubrovnik/29.4.
27.Valida Pinjo - Reszat01:49:06Sarajevo/16.9.
28.Amela Tuzlak1973.01:49:16Ljubljana/28.10.
29.Meliha Čaušević Vučak01:49:52Tuzla/21.7.
30.Nataša Atlagić1985.01:50:27Ljubljana/28.10.
31.Jasmina Sinanović01:50:49Banjaluka/12.5.
32.Dajana Džindo1987.01:50:43Split/25.2.
33.Šejla Arslanagić1987.01:51:14Apatin/21.10.
34.Emina Begić01:51:28Mostar/24.3.
35.Šejla Kapetanović Jenko01:51:56Sarajevo/16.9.
36.Nirhada Pandžić1984.01:52:02Mostar/24.3.
37.Edina Hajder1973.01:52:02Gradiška/8.4.
38.Anita Pašagić Kapetanović1979.01:52:03Mostar/24.3.
39.Sabina Uzeirbegović1976.01:52:06Split/25.2.
40.Mirela Laković01:52:39Sarajevo/16.9.
41.Kaina Memić01:52:54Sarajevo/16.9.
42.Mirsada Alić01:52:59Tuzla/21.7.
43.Leontina Jurić1989.01:53:02Mostar/24.3.
44.Nevena Medić01:53:34Mostar/24.3.
45.Suada Tabaković01:53:39Sarajevo/16.9.
46.Vesna Jevtić01:53:47Gradiška/8.4.
47.Biljana Krtalić01:53:56Mostar/24.3.
48.Belma Baralija01:54:07Metković/4.11.
49.Jelena Šantić01:54:20Banjaluka/12.5.
50.Džana Avdić1992.01:54:45Apatin/21.10.

TOP 50 - POLUMARATON 2018. - MUŠKARCI

Zadnje ažuriranje: 2. 12. 2018.
POZICIJAIME I PREZIMEGODIŠTEREZULTATMJESTO/DATUM
1.Alija Imamović1996.01:11:06Mostar/24.3.
2.Srđan Samardžić1989.01:11:13Sarajevo/16.9.
3.Osman Junuzović1993.01:13:17Metković/4.11.
4.Sreto Krstić1994.01:14:49Apatin/21.10.
5.Božidar Vujić1996.01:15:12Sarajevo/16.9.
6.Igor Mitrović1978.01:15:23Poreč/25.3.
7.Ivan Bulić1994.01:16:21Mostar/24.3.
8.Zaim Šuman01:16:27Mostar/24.3.
9.Davor Vidović1991.01:17:41Ljubljana/28.10.
10.Branislav Lazić01:18:05Kruševac/18.3.
11.Emir Hastor01:18:23Sarajevo/16.9.
12.Mladen Stevanović1987.01:19:32Beograd/18.2.
13.Ante Pokrajčić1989.01:19:38Banjaluka/12.5.
14.Dušan Broćeta1981.01:20:23Apatin/21.10.
15.Amir Šabić1988.01:21:21Sarajevo/16.9.
16.Enes Zulić01:21:39Ulm/23.9.
17.Nenad Tošović1986.01:21:45Mostar/24.3.
18.Đorđe Ćerić01:21:57Osijek/7.4.
19.Jasmin Pajević01:22:17Mostar/24.3.
20.Mihret Delić1984.01:22:17Apatin/21.10.
21.Krešimir Parlov1986.01:22:27Mostar/24.3.
22.Miloš Batinić1984.01:23:23Gradiška/7.4.
23.Stefan Đukić01:23:28Novi Sad/23.6.
24.Nevres Hairlahović01:23:39Topusko/18.8.
25.Emir Hadžimehmedović01:24:10Mostar/24.3.
26.Rajko Poparić01:24:22Banjaluka/29.9.
27.Ersan Bijedić1980.01:24:27Split/25.2.
28.Nikola Čuić1995.01:24:55Split/25.2.
29.Edin Halilović01:25:02Gradiška/7.4.
30.Ivan Leženić01:25:05Mostar/24.3.
31.Irfan Ribić1995.01:25:18Mostar/24.3.
32.Mirnes Delić01:25:22Apatin/21.10.
33.Milenko Milinković01:25:52Banjaluka/12.5.
34.Miloš Klindo01:26:15Crikvenica/2.12.
35.Ilija Jukić1997.01:26:45Mostar/24.3.
36.Damir Ovčina01:26:50Mostar/24.3.
37.Amir Avdić01:26:51Mostar/24.3.
38.Samir Halilović1984.01:27:12Sarajevo/16.9.
39.Mirzet Halilović1969.01:27:13Apatin/21.10.
40.Drago Majdanac1966.01:27:20Gradiška/7.4.
41.Nedžad Polić01:27:36Mostar/24.3.
42.Mirnes Nuhanović01:27:49Mostar/24.3.
43.Dejan Jakeljić1993.01:28:22Varaždin/28.1.
44.Elvedin Tunović1987.01:28:31Mostar/24.3.
45.Amar Krilić1992.01:28:38Gradiška/7.4.
46.Danilo Vasiljević1985.01:28:48Gradiška/7.4.
47.Jasmin Ališić01:28:56Sarajevo/16.9.
48.Alen Raonić1984.01:28:56Sarajevo/16.9.
49.Mirsad Abdaković01:29:03Sarajevo/16.9.
50.Vernes Mulić1986.01:29:04Sarajevo/16.9.

 

 

Vaši komentari

Podržite rad portala trcanje.net
Podijeli objavu
Sljedeći članakGdje trčimo: Aleja ambasadora
Moje trčanje trcanje.net je prva bh specijalizirana stranica o trčanju. Cilj nam je popularizacija i promoviranje trčanja prije svega u Bosni i Hercegovini. Osobit naglasak stavljamo na promociju prirodnih ljepota i kulturno-povijesne baštine naše zemlje.