3. SKAKAVAC TRAIL: Kožul i Kavazović prvi državni prvaci u ultra trailu

Danas je održano treće izdanje Skakavac traila u organizaciji Planinarskog društva Skakavac iz Sarajeva.

4611
Najbolje na prvenstvu BiH u ultra trailu /Foto: Hanifa Terzić

Moje trčanje – trcanje.net

Takmičari su mogli birati jednu od četiri dionice: najzahtjevniju od 47 kilometara, dionicu od 35 te dionicu od 22 kilometra. Po prvi put u BiH je organizovana trail trka za trkače i njihove četveronožne ljubimce (Canicross), u dužini od sedam i pol kilometara.

Na najkraćoj dionici od 22 kilometra u muškoj kategoriji najbolji su bili: Džemal Jašarević (1:46:45), Miloš Čolić (1:53:32) i Mirnes Delić (2:01:37). Među ženama najbrža je bila Amila Staljo (2:37:15), druga je bila Azra Muminović (2:43:24), dok je kao treća završila Martina Maloča (2:46:40) iz susjedne Hrvatske.

U srednjoj distanci od 35 kilometara među muškarcima prvi je bio Jasmin Pajević (3:39:23), zatim Marko Starčević (4:04:10) te kao treći je završio Kornej Arkoš (4:11:26). Najbrža žena na 35 kilometara je Elza Božić (4:54:13) iz Hrvatske. Drugo mjesto je zauzela Aida Omerović (5:00:07) a treće Saudina Saković (5:11:49).

Najbolji na državnom prvenstvu u ultra trailu

Održano prvo državno prvenstvo u ultra trailu

U sklopu ove sportske manifestacije održano je po prvi puta i državno prvenstvo u ultra trailu.  Državni prvak je Marko Kožul (4:51:02), viceprvak Mirsad Abdaković (5:02:11), a kao trećeplasirani je završio Neven Cicović (5:06:28).

Prva državna prvakinja u ultra trailu je Jasmina Kavazović (5:49:10), viceprvakinja je Anela Muhtarević (6:22:01), dok je trećeplasirana Elma Kablar sa rezultatom 7:26:25.

Poredak u najdužoj distanci od 47 kilometara među muškarcima je identičan rezultatima državnog prvenstva, dok je kod žena treće mjesto ukupno zauzela Ivana Ivandija iz Hrvatske sa vremenom 6:59:30.

Kompletne rezultate svih dionica pogledajte ovdje.

FOTOGALERIJA: Hanifa Terzić