SARAJEVO 10K NIGHT RUN: Tačno 540 finišera, Jevtić i Mitrović najbrži

U organizaciji Udruženja Marathon Sarajevo večeras su održane dvije trke: Vienna Run4LifeStyle 10K Night Run te nova timska trka Heineken 0.0 5K Team Run.

2661

Moje trčanje  – trcanje.net

Izrazito vruće vrijeme koje nas prati proteklih nekoliko dana nije spriječilo da večeras sarajevskim ulicama protrči 540 trkača.

Bilo je 438 finišera na 10km i 102 člana timova na trci 5K Team Run.

Za razliku od prethodnih izdanja trkače je dočekala nova izmijenjena staza trke sa startom i ciljem ispred gradske Vijećnice. Cener se trčao dva kruga po novoj stazi dok se timska trka trčala jedan krug.

Najbrža na Sarajevskom ceneru u ženskoj konkurenciji bila je srbijanska olimpijka Olivera Jevtić koja je slavila sa vremenom 37:30. Na drugom mjestu se našla bh. olimpijka Lucija Kimani, koja je istrčala istu distancu za 41:06. Dok je treće mjesto pripalo Almi Hrnjić (42:41).

U muškoj konkurenciji je slavio Milan Mitrović iz Srbije sa rezultatom 33:56. Uroš Gutić je bio drugi sa vremenom 35:41, a treće mjesto pripalo je Aliji Imamoviću (35:52).

U kategoriji timova najbolji su bili Spartanci Novi Grad sa prosječnim vremenom 19:12 (Gabriel Greenwich, Caleb Greenwich, Nadir Kusturica), drugo mjesto zauzela je ekipa Avalon sa vremenom 20:36 (Jasmin Štitkovac, Adela Čomor i Jasmin Mehić), a treće AK Bosna (Berin Mušanović, Kosta Šumar i Džemal Jašarević) sa vremenom 21:11.

Vrijedno je spomenuti da je tim MT Trening Klub završio kao četvrti sa rezultatom 21:45.

Podsjetimo, zbog pandemije posljednji sarajevski cener (treći po redu) je održan 2019. godine.

Kompletne rezultate svih trka možete pogledati OVDJE.