4. JABLANIČKI POLUMARATON: Bubnov i Manđeralo najbrži na 21.1 km, Bukvić i Alagić na 5km

U organizaciji udruženja “Začepi i trči” danas je sa startom u 11 sati održano četvrto izdanje Jablaničkog polumaratona.

1098

Moje trčanje – trcanje.net

U sklopu ovog sportskog događaja trčale su se tri trke, polumaraton, trka na 5 kilometara te dječja trka.

Najbolji na polumaratonu su bili (muški): 1. Ivan Bubnov (1:09:40), 2. Ante Pokrajčić (1:12:03), 3. Vasilii Sinelnikov (1:27:54), (žene): 1. Dijana Manđeralo (1:30:43), 2. Jelena Bobetić (1:36:02), 3. Kristina Podvorac (1:44:33).

Najbolji u trci na 5 kilometara su bili (muški): 1. Džemal Bukvić (16:22), 2. Đorđe Ćerić (16:27), 3. Benjamin Tatar (17:44), (žene): 1. Emina Alagić (18:54), 2. Ana Zečević (22:32), 3. Devlija Tirović (22:41).

Trka na 5 kilometara je imala 88 finišera, a polumaraton 57 finišera.

Kompletne rezultate možete provjeriti na OVOM LINK-u.

Zanimljivo je da je na 5K trci sa takmičarskim brojem 192 nastupio Jablaničanin Benjamin Tatar (29 godina) i zauzeo 3. mjesto sa 17:44. Tatar je najbolje dane fudbalske karijere proveo igrajući za FK Sarajevo s kojim je osvojio dvije titule prvaka Bosne i Hercegovine i jedan Kup. Bio je i prvi strijelac Druge HNL. Trenutno je slobodan igrač.