JUT: Pavić, Starčević i Kavazović najuspješniji domaći predstavnici

Planinarsko društvo Javorina organizovalo je četvrto izdanje takmičenja Jahorina Ultra Trail.

2838
Branislav Pavić

Takmičenje je održano na četiri staze različite dužine, kao dvodnevni događaj koncipiran tako da svojim stazama poveže Jahorinu s drugim dijelovima BiH, i promoviše prirodno, kulturno, istorijsko i olimpijsko naslijeđe.

Najdužu stazu, ULTRA, od 104 km i sa 4100 kumulativnog uspona, najbrže je prešao bugarski predstavnik Kaloyan Chanev i to za 11:39:09, drugoplasirani je bio Nedjalkov Balázs iz Mađarske kome je trebalo 12:03:26, a treći Slovenac Alen Božič sa vremenom 13:07:52.

U ženskoj konkurenciji pobjedu je odnijela crnogorska ultrašica Miluša Bošković, koja je 104 km prešla za 15:22:25, drugoplasirana je bila Mirela Kristek iz Hrvatske (16:21:16) a treća Adina Tipei iz Rumunije sa vremenom 16:35:21.

Start ove trke bio je u petak u ponoć, a vremenski limit 29 sati. Od bh. predsatvnika Bojan Kojić je zauzeo 13. mjesto u ukupnom plasmanu sa vremenom 16:12:08, a Sofija Vušović je bila deveta u kategoriji žena (20:01:26)

Maxi trka dužine 69 km i sa 2800 kumulativne visinske razlike startovala je na Jahorini, u subotu, u  06:00 časova, a vremenski limit za završetak je bio 20 sati.

Pobjedu je odnio domaći takmičar iz AK Sloboda (Novi Grad) Branislav Pavić sa vremenom 7:53:53, drugoplasirani Sanjin Vučan iz  Hrvatske (8:05:08), a još jedan domaći takmičar, Ivan Leženić (8:24:38) bio je treći.

Prvoplasirana na 69 km bila je Paula Vrdoljak iz Hrvatske kojoj je trebalo 9:33:26 za ovu stazu. Jasmina Kavazović iz BiH bila je druga sa 9:55:33, a još jedna domaća takmičarka Anela Muhtarević osvojila je treću poziciju sa vremenom 9:59:26.

Jasmina Kavazović

Midi trka dužine 34 km i  sa 2100 kumulativne visinske razlike je krenula sa Baščaršije, u subotu u 08:00 časova. Vremenski limit za završetak bio je 9 sati.

Slovenac Jošt Lapajne završio je kao prvoplasirani (3:13:50), drugi je bio Nijemac Stephan Tassani-Prell (3:48:43), a treći bh. takmičar Marko Kožul (4:07:10).

Kod žena dominacija tri hrvatske takmičarke – Petra Kontić (4:25:53), Ines Jozić (4:29:37) i Ivana Vrvilo (4:51:51).

Mini trail je trka dužine 14 km i sa 770 m kumulativne visinske razlike. Trka je startovala od hotela Bistrica, na Jahorini, jutros u 09:00 časova, sa vremenskim limitom od 4 sata.

Prva tri mjesta u muškoj konkurenciji zauzeli su domaći takmičari, Marko Starčević i Neven Cicović sa vremenom 1:08:49, a treći je bio Mihret Delić (1:18:17).

Predstavnica Srbije Marija Đorđević bila je najbrža u ženskoj konkurenciji (1:36:43), slijede Mirela Čučak iz BiH (1:39:01) i Milena Mladeova Ivanova iz Bugarske (1:40:47).

Kompletne rezultate možete pogledati OVDJE.

Vaši komentari

Podijeli objavu
Prethodni članakZašto treba ići na trke?
Sljedeći članak2. ILINDANSKA TRKA: Junuzović i Kosić najbrži
Moje trčanje trcanje.net je prvi bh. specijalizirani web portal o trčanju. Cilj nam je popularizacija i promoviranje trčanja prije svega u Bosni i Hercegovini. Osobit naglasak stavljamo na promociju prirodnih ljepota i kulturno-istorijske baštine naše zemlje.