7. MOSTAR CHALLENGE: Mostarci dominirali na svom izazovu, postavljeni novi rekordi staze

Danas je održano sedmo izdanje najstarije bh. brdske utrke Mostar Challenge koja je okupila preko 130 ljubitelja trail trčanja.

2841

Moje trčanje – trcanje.net

Sedmo izdanje Mostarskog izazova je za razliku od prethodnih godina bilo u znaku individualnih takmičenja, bez opcije trčanja u parovima što je bila jedna od karakteristika kraće Hobby utrke od 12 kilometara.

Na kraćoj dionici Hobby u muškoj kategoriji slavio je Mostarac Ivo Primorac  (1:38:12), drugi je bio Nikola Petrić (1:43:35), a treći Josip Barišić (1:43:59).

U ženskoj kategoriji pobijedila je Mostarka Mirela Čučak (1:52:04), druga je Nirhada Pandžić (2:00:37) dok je treća bila Ivona Ćavar (2:05:06).

Zahtjevniju dionicu Challenge prvi je završio još jedan Mostarac, Marko Kožul (2:20:11) i postavio rekord staze, u stopu su ga slijedili Sanjin Vučan iz Hrvatske (2:21:41) te Josip Volarić (2:34:32).

Među ženama slavila je Slovenka Eva Tušar Suhadolc sa vremenom 2:41:52 što je ujedno novi ženski rekord staze, druga je bila Miluša Bošković (2:56:52) iz Crne Gore, a treća domaća trkačica Jasmina Kavazović (3:05:08).