BANJALUKA WINTER TRAIL: Jašarević i Pisarić najbrži; ukupni pobjednici Alfa lige Mirković i Pisarić

Na Banj brdu je jučer u organizaciji udruženja Kozara Ultra Trail održana trka Banjaluka Winter Trail.

1945

Moje trčanje – trcanje.net

Učestvovalo je 70 trkača, a najbrži su bili Almir Jašarević i Snježana Pisarić.

Almir Jašarević je stazu od 8km pretrčao za 32 minute, drugo mjesto je osvojio Nandino Malešević, dok je trećeplasirani bio Dario Veselinović.

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Snježana Pisarić, odmah iza nje kroz cilj je prošla Dragana Roljić, dok je treće mjesto osvojila Biljana Vejinović.

Predsjednica Udruženja građana Kozara Ultra Trail, Nevena Stojaković, ističe da je zadovoljna odzivom trkača na ovu trku.

– Ovo je treće izdanje ove trke, staza nije bila teška, ja sam zadovoljna odzivom trkača kao i kako je sve prošlo. Dan prije trke smo imali kišu, ali organizaciono smo uspjeli sve srediti tako da naši trkači to nisu osjetili, istakla je Stojakovićeva.

Ovo je ujedno bila i posljednja trka u okviru Alfa lige koja se odvija kroz ukupno 6 trka.

Pobjednici Alfa lige 2020. jesu Radomir Mirković i Snježana Pisarić.

Bila je ovo šesta manifestacija u sklopu Alfa lige. Prethodno su održane: Say hello to the spring, Banjaluka Summer Trail, Kozara Ultra Trail, Zmijanjski ultramaraton, +1111 Vertical Race.