RMC BANJALUČKI POLUMARATON: Dominacija Kenijaca i Kenijki

Banjaluka je od 19. do 21. aprila domaćin trkačkog festivala “Vivia Run&More Weekend” koji se završava u nedjelju raftingom na Vrbasu.

2028

Moje trčanje – trcanje.net

Centralni događaj festivala počeo je jutros u devet časova kada je startovao polumaraton i trke na 10 i pet kilometara.

Pobjednik polumaratona je Paul Tiongik iz Kenije sa rezultatom 1:02:31, drugo mjesto bio je Noel Hitimana iz Ruande 1:05:17, a treći još jedan Kenijac Evans Kipngetic Tanui 1:05:48.

Dominacije Kenije je bila i u ženskoj konkurenciji. Najbrža je bila Ivin Lagat sa rezultatom 1:12:41, druga Rut Nundu Mbata 1:14:04, a treća  Gladis Jepkurui Bivot 1:21:34. Četvrto mjesto kod žen osvojila je  bh. olimpijka Lusija Kimani sa vremenom 1:22:38.

U trci Prointer 10k pobijedio je J.M. Viannei MIASIR sa vremenom 29:24. Drugo mjesto osvojio je Binot Wycliffe Kipkorir (29:44), dok je treći bio Andrew Kwemoi Mang’ata (30:13).

Pobjednica ove trke u ženskoj konkurenciji bila je Bojana Bjeljac sa rezultatom 33:29, druga je bila Jane Ngima Mbogo 33:40, dok je treća bila Csilla Pap.

U okviru sportskog dijela „Vivia Run&More Weekenda“ trkačkog festivala koji se na tvrđavi Kastel održao od 19. do 21. aprila, bilo je 503 finišera na polumaratonu, 221 u trci na 10K i 445 u štafetnoj 5K trci.

REZULTATI SVIH TRKA

Vaši komentari

Podijeli objavu
Prethodni članakHEINEKEN 0.0 5K SPRING RUN: Mrkanović i Zrnić najbrži
Sljedeći članakDANILO VASILJEVIĆ: Moj savršeni Beograd
Moje trčanje trcanje.net je prvi bh. specijalizirani web portal o trčanju. Cilj nam je popularizacija i promoviranje trčanja prije svega u Bosni i Hercegovini. Osobit naglasak stavljamo na promociju prirodnih ljepota i kulturno-istorijske baštine naše zemlje.