IGMAN 10K: Trožić i Halilović apsolutni pobjednici 3. izdanja

Prošlog vikenda sa eksternom trkom, Sarajevskim polumaratonom, startala je treća sezona Atletske rekreativne lige u Sarajevu, a danas je na Igmanu održano već njeno drugo kolo – trka na 10 km.

4334

Trka je otvorenog tipa i na nju se, od trećeg izdanja, mogu prijaviti svi rekreativni trkači bez obzira jesu li članovi Atletske rekreativne lige.

Novost je i to da je ova trka postala isključivo za rekreativne trkače pa je time sva pažnja usmjerena ciljano na rekreativce.

Organizator, AK Novi Grad Sarajevo, za treće izdanje ove neobične trke čija trasa ide olimpijskom biatlonskom stazom dugom 2,5km, a gdje se trče 4 kruga, zabilježio je 244 prijave, od čega je uspješno završilo trku njih 229.

Startni paket uključivao je startni broj sa čipom, finišersku medalju, ručak u planinarskom domu Ozonski raj i promotivne poklone sponzora.

U apsolutnoj ženskoj kategoriji treće mjesto pripalo je Ivani Perlain Uzunović – 49:11, druga je bila Hanifa Terzić48:12, a prvo mjesto pripalo je Ameli Trožić44:41.

U muškoj apsolutnoj kategoriji treće mjesto osvojio je Rijad Musić – 40:36, na drugoj poziciji završio je Ersan Bijedić – 40:17, a pobjednik Igmanskog cenera ove jeseni je Samir Halilović – 39:58.

Fotografije kao i video materijal možete pronaći na našoj facebook stranici.