VUČKO TRAIL 2018: Na postolju uz domaće takmičari iz Srbije, Hrvatske i Crne Gore

2825

Olimpijska planina Bjelašnica i ove je godine ugostila brojne trkače iz Bosne i Hercegovine, regije i svijeta na tri trke Vučko traila 2018.

Kišovito vrijeme posljednjih dana dodatno je „začinilo“ trail ugođaj svim učesnicima ove manifestacije pa je izvedba bila nešto otežana s obzirom na stanje na terenu.

Treba napomenuti kako je organizator, PD Željezničar, u skladu s pravilima, dan prije trke izvršio nužne korekcije na sve tri dionice pa su tako trke na 15 km i 39 km smanjene za dva kilometra dok je ona najduža produžena za 2 kilometra. Sve tri trke, dakle 62 km, 37 km i 13 km, imale su zajedno preko 200 startera prijavljenih iz 17 država svijeta.

Na najkraćoj dionici od 13 kilometara pobijedio je Nenad Tašić iz Srbije sa vremenom 1:12:01. Iza njega je stigao domaći predstavnik Stefan Anić sa 1:15:36, a treći je završio Marko Kožul, također iz BiH sa vremenom 1:17:47. Neira Odobašić je slavila u ženskoj konkurenciji najkraće trke sa rezultatom 1:35:01. Na drugo mjesto je dotrčala Aida Šahbegović sa 1:47:13, dok je i treće mjesto pripalo domaćoj takmičarki Aniti Pašagić Kapetanović – 1:47:40.

Na srednjoj distanci od 37 kilometara prvi je kroz cilj prošao bh. trkač Marko Starčević sa vremenom 3:28:53. Na drugom mjestu završio je takmičar iz Srbije Ratko Maksimović – 3:29:01. Za treće mjesto dovoljan je bio rezultat 3:51:06 bh. trkača Marka Panića. Kod žena je najbrža bila Jasmina Kavazović koja je veći dio trke čvrsto držala prvu poziciju i finiširala za 4:30:13. Drugo i treće mjesto pripalo je takmičarkama iz Srbije: Mariji Sekulović – 4:36:10 i Biljani Bursać – 4:42:53.

Daniel Krstulović Opara iz Hrvatske je odnio pobjedu na najdužoj trci za što mu je bilo dovoljno vrijeme u cilju 7:51:54. I drugo mjesto na postolju osvojio je hrvatski takmičar – Sanjin Vučan sa vremenom 7:55:41, dok je treće mjesto pripalo Dušku Momiću iz Srbije – 8:15:04.

U ženskoj konkurenciji pobjedu je odnijela crnogorska predstavnica Miluša Bošković sa vremenom 10:11:25. Drugo mjesto pripalo je domaćoj predstavnici Amili Šunje Rizvan koja je istrčala za 10:51:23. Treće mjesto osvojila je bh. trail reprezentativka sa nedavno održanog Svjetskog trail prvenstva u Španiji, Nataša Kaurin, koja je ostvarila rezultat 11:50:18.