7. MARATON STAZAMA BRANKA ĆOPIĆA: Dittrich najbrži maratonac, Majdanac najbolji na polumaratonu

Sedmi maraton “Stazama Branka Ćopića”, na najstarijoj živućoj maratonskoj trasi u Bosni i Hercegovini, je održan danas u Novom Gradu.

2151
Vladimir Selec i Drago Majdanac

Moje trčanje – trcanje.net

Sedmi pobjednik maratona u Novom Gradu je mađarski trkač Andras Dittrich koji je vrlo zahtjevnu stazu po dosta toplom vremenu prešao za 3:05:13.

Ovo je i treći najbolji rezultat u Novom Gradu nakon što je Enes Zulić 2014. godine trčao 2:51:40, dok je Milovan Stojanović godinu ranije trčao 2:58:11. Ipak to je u sklopu prva tri izdanja trke kad se trčalo od Novog Grada do Hašana. Na posljednja četiri izdanja ovog maratona se trči od Hašana do Novog Grada i Dittrichov rezultat je rekord nove staze. Drugi je bio Nenad Škorić sa 3:18:34, a treći Izidor Vuković iz Hrvatske sa 3:21:04.

U ženskoj konkurenciji je na maratonu pobijedila Nudžejma Kitanović iz Slovenije sa 5:00:33. Druga je bila Johanna Gren (Danska) sa 5:21:10, a treća Susanne Gren (Danska) sa 5:21:20.

Najbolji je na polumaratonu bio odlični veteran Drago Majdanac (1966. godište) koji je stazu istrčao za 1:30:56. Slijede drugi Miljan Ivanović (1:33:52) i trećeplasirani Dalibor Ždrnja (1:42:22). U ženskoj konkurenciji je pobjednica Snježana Pisarić (1:55:48), druga je Radana Bursać (1:55:53), a treća Dragana Roljić (1:58:43).

Kompletne rezultate na maratonu i polumaratonu možete provjeriti OVDJE.

Najbolji na trci od 5 kilometara je bio Dejan Jakeljić (18:00), drugi je bio Miloš Klindo, a treći Igor Cvijić. U ženskoj konkurenciji je na ovoj distanci poredak sljedeći: 1. Lea Osmanović, 2. Magdalena Denković, 3. Gabrijela Gajić.

Trka na 5km: 1. Jakeljić, 2. Klindo, 3. Cvijić

U nastavku su najbolji na dosadašnjih sedam izdanja maratona “Stazama Branka Ćopića”.

STAZAMA BRANKA ĆOPIĆA (m)              STAZAMA BRANKA ĆOPIĆA (ž)

2013. 2013.
1. Milovan Stojanović (BiH)2:58:11 1. Bojana Bjeljac (BiH)         3:50:50
2. Zoran Perhoč (BiH)             3:18:33 2. Gordana Maksimović (BiH)    4:26:43
3. Goran Vendlener (Srbija)    3:33:10 3. Tanja Stojanovski (Srbija)     4:26:47
2014. 2014.
1. Enes Zulić (BiH)              2:51:40 1. Marina Nikolić (Srbija)      4:30:20
2. Milovan Stojanović (BiH)     3:02:00 2. Dubravka Vejnović (BiH)       5:13:30
3. Nermin Okanović (BiH)        3:18:00 3. Rajka Đukić (BiH)                 5:27:00
2015. 2015.
1. Nermin Okanović (BiH)   3:25:40 1. Sanja Kavaz (BiH)             4:30:23
2. Mihal Šulja (Srbija)            3:44:00 2. Gordana Maksimović (BiH)    4:52:29
3. Miroslav Ranđelović (Srb.)  3:55:15 3. Dubravka Vejnović (BiH)       5:20:00
2016. 2016.
1. Igor Stanojević (Srbija)  3:11:22 1. Gordana Maksimović(BiH)4:33:42
2. Mihal Šulja (Srbija)             3:27:26 2. Agneš Girić-Cvetković (Srb.)  5:05:40
3. Dragiša Filipović (Srbija)     3:37:27 3. Bosiljka Bokan (BiH)             5:31:53
2017. 2017.
1. Nermin Okanović (BiH)   3:12:29 1. Edit Kiss (Mađarska)        4:05:05
2. Dalibor Jovičić (BiH)           3:20:09 2. Milena Jujić (BiH)                4:15:05
3. Nenad Škorić (BiH)             3:21:10 3. Milka Malešević (BiH)           4:43:18
2018. 2018.
1. Saša Antić (Srbija)      3:15:21 1. Ana Brletić (Hrvatska)        4:15:04
2. Ersan Bijedić (BiH)           3:18:58 2. Ivana Matić (BiH)                5:03:37
3. Davor Vidović (BiH)          3:19:15 3. Ljiljana Tasić (Srbija)           5:18:50
2019. 2019.
1. Andras Dittrich (Mađ.)  3:05:13 1. Nudžejma Kitanović (Slo) 5:00:33
2. Nenad Škorić (BiH)             3:18:34 2. Johanna Gren (Danska)        5:21:10
3. Izidor Vuković (Hrvatska)    3:21:04 3. Susanne Gren (Danska)        5:21:20

Vaši komentari