31. BEOGRADSKI MARATON: Kimani druga na polumaratonu, još dva postolja u kategorijama za bh. predstavnike

Danas je po nešto toplijem vremenu održan 31. maraton u Beogradu.

2909

U sklopu manifestacije bile su četiri trke na koje su se prijavili učesnici iz 72 zemlje svijeta. Osim maratona trčao se polumaraton, štafetni polumaraton kao i Trka zadovoljstva na 5km.

Na maratonu je od prijavljenih oko 1000 učesnika u cilj stiglo njih 893 u obje konkurencije. Pobjedu je slavio domaći takmičar, prvi put nakon 1990. godine, Kristijan Stošić sa vremenom 2:45:23. A da slavlje bude još veće za domaćine pobrinuli su se Miloš Dajević koji je sa vremenom 2:51:34 završio drugi, dok je Nenad Milosavljević stigao treći sa 2:51:38.

I u ženskoj konkurenciji slavila je domaća predstavnica, Nora Trklja, jedna od promoterki ovogodišnjeg izdanja maratona, sa vremenom 3:08:46. Na drugom mjestu se našla predstavnica Južnoafričke Republike Candyce Hall – 3:15:09. Treće mjesto pripalo je Biljani Bursać iz Srbije – 3:15:28.

Najbolji bh. predstavnik danas u Beogradu na maratonu je bio Drago Majdanac iz Gradiške sa vremenom 3:18:00 i time osvojio treće mjesto u kategoriji M50-54. Također treće mjesto u kategoriji M65-69 osvojio je Milivoje Radovanović iz Bosne i Hercegovine sa rezultatom 4:07:01. Najbolja bh. maratonka na Beogradskim ulicama danas je bila Anja Janković – 5:12:22.

Na polumaratonskoj trci finiš je ostvarilo 4416 trkača u obje konkurencije, a najviše razloga za slavlje imao je Makedonac Dario Ivanovski koji je trijumfovao sa vremenom 1:08:03. Drugi je završio domaći trkač Miloš Segedi – 1:12:33, dok je poredak prve trojice zatvorio još jedan Makedonac, Milosh Ranchikj – 1:12:41.

U ženskoj polumaratonskoj trci pobijedila je Hrvatica Matea Matošević sa vremenom 1:18:47, a bh. predstavnica Lucia Kimani završila je druga istrčavši ovaj polumaraton za 1:21:04. Treća je bila domaća trkačica Nevena Jovanović – 1:22:36.

Naš najbolji predstavnik na ovoj trci bio je Davor Vidović koji je istrčao za 1:24:19 i tako zauzeo 12. poziciju.

Moje trčanje – www.trcanje.net je kao i na brojnim trkama u regionu imalo svoju predstavnicu. Naša Ljilja Lukić je istrčala svoj 16. polumaraton i uskoro ćemo imati detaljniji izvještaj sa 31. Beogradskog maratona.

Detaljnije rezultate možete pronaći OVDJE.