KOZARA ULTRA TRAIL: Kavazović i Stupar slavili na 20 i 40 km

Sezonu trail trka u našoj zemlji otvorilo je jučer debitantsko izdanje Kozara ultra traila i to sa tri trke u ponudi: 20km, 40km i 100km.

2758

Organizaciju KUT-a potpisuju ljubitelji prirode okupljeni u Udruženje građana Kozara Ultra Trail i za vrlo kratko vrijeme su uspjeli da postave 3 nove trail trke na domaćoj sceni.

Start najkraće trke, od 20 km, bio je u 10 sati i u muškoj konkurenciji pobijedio je Ante Živković iz Hrvatske sa vremenom 1:45:09. Drugo i treće mjesto pripali su domaćim takmičarima i to Branku Banoviću – 2:14:22 i Radomiru Mirkoviću – 2:18:14. Na istoj trci, sa 1393 m uspona, u ženskoj konkurenciji slavila je naša takmičarka Jasmina Kavazović sa rezultatom 2:20:51. Iza nje u cilj je dotrčala Marija Đorđević iz Srbije sa vremenom 2:25:59, dok je kao treća završila domaća predstavnica Ana Perić – 2:39:20.

Na trci 40km i 2338m akumuliranog uspona do cilja je prvi stigao bh. trkač Milan Stupar istrčavši za 4:40:34. Na drugom i trećem mjestu su završili predstavnici iz Srbije: Jovan Stefanović – 5:19:38 i Dejan Nikolić – 5:22:52. U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Hrvatica Ivana Šindler sa vremenom 6:19:06. Kao drugoplasirana završila je Jerca Pokorn iz Slovenije – 7:06:29, a treća je bila još jedna domaća predstavnica, Mirela Čučak koja je istrčala za 7:54:23.

Najtežu trku prvog izdanja KUT-a od 100km i 4470m uspona osvojio je Slovenac Tomaž Cankar koji je od starta ove trke u 6 sati trčao 13:42:58. Drugu poziciju zauzeo je Mađar Balázs Nedjalkov sa vremenom 15:27:32. Treće mjesto pripalo je Slovencu Juri Zmrzlikaru sa rezultatom 16:52:24.

U ženskoj konkurenciji na ovoj distanci startale su samo dvije žene i to Judit Szabó iz Mađarske i Barbara Jolič iz Slovenije. Nakon početnog vodstva Slovenke ipak je na koncu pobjedu odnijela mađarska takmičarka koja je trčala 17:31:27, dok je Slovenka kasnije odustala.

Sveukupan broj finišera na sve tri trke je 137.

Sve neslužbene rezultate možete pogledati OVDJE.